Девин Букър отбелязва 46, докато Сънс победиха Мавс със 132-109 за 7-ма поредна победа
AP News | 2024-01-25 | 06:32:33

ДАЛАС (AP) — Девин Букър отбеляза 22 от своите 46 точки в решителна трета четвърт и Финикс Сънс повториха най-дългата си победна серия в сезон в седем мача с победа със 132-109 над Далас Маверикс в сряда вечерта.

Кевин Дюрант имаше 12 точки и 10 борби, когато Слънцата започнаха гостуване от седем мача, най-дългото им през този сезон, с превръщайки дефицита от 16 точки през втората четвърт в преднина от 22 точки, след като надиграха Далас с 43-20 в третата.

Кайри Ървинг беше аут за Маверикс, които загубиха четири от пет, след изкълчване десния му палец рано при загуба от Бостън две вечери по-рано. Това беше 22-ият път от 44 мача, когато Далас играе без една или и двете си звезди.

Лука Дончич имаше 34 точки, осем борби и девет асистенции без помощника си в мача на звездите, но не му помогна много, докато Сънс получиха 20 точки от Брадли Бийл и 15 от Грейсън Алън.

Результатът на Финикс в началото на второто полувреме започна с наказателно хвърляне от Букър за равенство 58, след като Дончич получи един от седемте технически фаула в мача, защото се оплакваше на длъжностните лица на път към съблекалнята след първото... половин зумер.

Ранно тройно техническо задвижване на още една весела среща между противници от плейофите за 2022 г., когато Грант Уилямс блъсна Дюрант и застана над него, след като беше извикан за нарушение. Юсуф Нуркич избута Уилямс, който тръгна след центъра на Финикс. И на тримата играчи бяха дадени технически.

През третата четвърт Нуркич каза нещо, за да разстрои Уилямс отново, след като осъществиха контакт, и нападателят на Далас получи втора техническа проверка и беше изгонен, след като се оплака на длъжностно лице от Нуркич .

Нуркич получи неспортсменска техническа грешка, която не се зачита за изгонване, когато беше извикан за флоп, след като Далас предизвика фал срещу Дерек Лайвли II. Фаулът беше изтрит и флопът беше оценен.

Дончич също беше отговорен за изгонването на фен, когато чу привърженик на Сънс да крещи на Дончич, че е уморен и трябва да се качи на бягаща пътека. Докато играта продължаваше, Дончич веднага се обърна и посочи към фена. Вентилаторът беше изхвърлен няколко минути по-късно.

Ходът на Дончич за изхвърляне на вентилатора дойде, докато Букър излизаше 9 от 11 от полето в доминиращата си трета четвърт.

Слънцата изоставаха. 51-35 в средата на втория, но Букър им даде първата им преднина от 20 точки при каране с 4 1/2 минути до края на третия.

Suns : В Индиана в петък.

Маверикс: в Атланта в петък.